برگزرای سمینار آموزشی رایگان

برگزرای سمینار آموزشی رایگان

سمینارهای عمومی رایگان و پرسود

سمینارهای عمومی نسبت به هر اقدام دیگری در حرفه‌ی سخنرانی بیشترین سود را به همراه دارند. البته بیشترین خطر پذیری را نیز دارند. سمینارهای عمومی به جای شرکت‌ها و انجمن‌ها به عموم مردم فروخته ‌می‌شوند. زمانی که شرکت‌ها نیاز به آموزش دارند اغلب به دنبال سمنارهای عمومی‌ می‌گردند.

بسیاری از سخنران‌ها خودشان سمینار برگزار می‌کنند و آن را در معرض فروش همه مخاطبان عمومی در زمینه خاصی می‌گذارند. افراد مختلفی می‌توانند در یک سمینار حضور پیدا کنند: سرمایه گذاران املاک یا فلزات گران‌بها، کسانی که می‌خواهند حرفه‌ی خود را شروع کنند، و هزاران حرفه و گروه‌های شخصی علاقه مند دیگر. سمینارها در سراسر دنیا برگزار می‌شوند. آنتونی رابینز همان طور که در هتل شخص‌اش در فیجی برگزار می‌کند، در مکان‌هایی بیرون از هتل خود نیز همین کار را می‌کنند. بعضی شرکت‌ها سمینارهایی را در دل طبیعت همچون بالا رفتن از کوه برگزار می‌کنند.

تشکیل سمینارهای عمومی و بازاریابی آن‌ها

برای ارائه یک سمینار عمومی، همه کارها را باید خودتان انجام دهید: پیدا کردن فهرست مشتریان، نوشتن آگاهی، چاپ کردن برگه‌های کوچک تبلیغاتی و پوسترها، ارسال ایمیل، رزرو کردن محل سمینار. سفارش نوشیدنی. خلاصه که باید به جای نماینده فروش، تبلیغات‌چی، ترتیب دهنده جا، برگزار کننده، مدیر مالی، و در نهایت یک سخنران خوب عمل کنید.

اگر می‌خواهید سمینار برگزار کنید و آن را در دید عموم بگذارید، مواردی که در ادامه می‌آید می‌تواند به شما کمک کند:

  • سمینار شما باید برای بازار مورد نظر جالب باشد. به بیان دیگر، باید جایگاه واقعی داشته باشد. مانند جلسه‌ی نیازهای اطلاعاتی برای فراهم کنندگان مالیات بر در آمد، کسانی که حیوانات دوست دارند، زنانی که می‌خواهند طلاق بگیرند،کسانی که دوست دارند منافعشان را در دنیای سخنرانی درآمدزا افزایش دهند و… .
  • شما قبل از این که برنامه را در بازار عرضه کنید، به عنوان یک منبع موثق در موضوع سمینار، باید مورد قبول مردم باشید. مردم می‌خواهند از یک متخصص موفق آموزش ببینند، نه از یک سخنران ناشناخته و ناشناس.
  • باید مهارت‌های خوب بازاریابی و تبلیغات را به کار بگیرید. و از آگهی و تبلیغات، هوشیاران استفاده کنید.

راهنمایی‌هایی برای بازاریابی سمینار

راز سمینارهای عمومی پر سود، بازاریابی خوب است. شما با استفاده از ایمیل مارکتینگ به بازارهای خاص،‌ آگهی در روزنامه، مجلات و شبکه‌های اجتماعی می‌توانید مخاطب را جذب نمایید. پس سعی کنید ابتدا مخاطب هدف خود را پیدا کنید و سپس تبلیغات خود را انجام دهید. همیشه پولی را برای تبلیغات کنار بگذارید و به آ‌ن به عنوان سرمایه گذاری در شغل و حرفه خود نگاه کنید نه به عنوان هزینه.

روش دو قسمتی را آزمایش کنید

خیلی از سازمان‌ها روش دوقسمتی را برای تأثیر گذاری در افزایش شرکت کنندگان کشف کرده‌اند. آن‌ها یک سمینار رایگان با قیمت پایین ترتیب می‌دهند. در این سمینار، چیزهایی آن‌چنان با ارزش هدیه می‌کنند یا چنان هیجانی می‌آفرینند که شرکت کنندگان می‌خواهند برای دوره‌ی مکمل و گران‌تر نیز ثبت نام کنند.

فرصت‌های در‌آمدزای دیگر با سمینارهای عمومی

در سمنارهای عمومی علاوه بر سخنرانی کردن می‌توانید از راه‌های دیگری نیز کسب درآمد کنید. که در زیر به بررسی بعضی از آن‌ها می‌پردزایم:

فروش محصولات صوتی و تصویری

می‌توانید محصولات صوتی و تصویری که درست کرده‌اید را در معرض عموم قرار داده و آن‌ها را به فروش برسانید.

 

فروش کتاب

اگر کتابی دارید که می‌توانید از طریق آن کسب درآمد کنید نیز می‌توانید آن را در سمینارهای عمومی به فروش بگذارید. حتی اگر تمایل داشتید می‌توانید از کتاب‌های پرفروش نویسندگان دیگر نیز استفاده نمایید.

یکی از بهترین راه‌ها برای به فروش رساندن محصولات در این‌گونه سمینارهای گذاشتن تخفیف روی محصول است. سعی کنید به مخاطبان خود در هنگام خرید محصولات حس خوبی را بدهید. زیرا با این کار در سمینارهای بعدی شما نیز شرکت می‌کند و محصولات دیگر شما را نیز خریداری می‌کند.

این پست دارای 4 نظر است

  1. متشکرم از مطالب عالی‌تون

    1. متشکرم از وقتی که برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید.

  2. سلام. ممنون میشم اگر راه های درآمد زایی از طریق سخنرانی رو هم بذارید

    1. بله حتما انشالله در مقاله‌های آتی به این موضوع هم می‌پردازیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

×
×

سبد خرید